İade Koşulları

halılar.com.tr üzerinden yapılan satışlara ilişkin iade koşulları www.halılar.com.tr  ile Kullanıcı arasında imzalanan Mesafeli Satış Sözleşmesi, 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkında Kanun ve 27866 sayılı Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerine tabidir.

İade için gönderilecek ürünlerin İnternet Satış Birimi ünvanı ile sözleşmemiz üzerinden gönderilmesi zorunludur. Aksi durumlarda paketler firmamız tarafından teslim alınmayacak, kargo firması paketi tüm kargo masraflarını göndericiye fatura ederek geri gönderecektir. Farklı ünvanlar ile sözleşmemiz dışında gönderilecek paketlerden ve doğacak masraflardan firmamız sorumlu değildir.

Ürün iade için ürün orjinal hali ve ürün faturası ile birlikte firmamıza teslim edilmesi gerekmektedir. Faturasız iade yapılmamaktadır.

Ayıplı Ürün değişimi için kargo ile gönderilerinizi karşı ödemeli olarak hiçbir ücret ödemeden yapabilirsiniz. Ancak beğenmeme ve cayma gibi nedenlerle İade ettiğinizde kargo ücretini ödemek zorundasınız. Aksi takdirde ürün tarafımızdan teslim alınmayacak tarafınıza geri gönderilecektir.

İADE İŞLEMLERİ

www.halıcılardan almış olduğunuz ürünlerin iadesini cayma hakkınız kapsamında teslim aldığınız tarihten itibaren 14 gün içerisinde mesafeli satış sözleşmesi ve ilgili mevzuat kapsamında kargo yolu ile tarafımıza göndererek yapabilirsiniz. İade edilecek ürünler; deneme harici kullanılmış, deforme olmuş ve tekrar satılamayacak durumda olduğu takdirde iade kabul edilememektedir. (ürünler ambalajında, eksiksiz ve hasarsız olarak teslim edilmelidir.)

Ürün iadesi için kesinlikle ürünün faturasıyla birlikte gönderilmesi, ürünün kullanılmamış olması ve size ulaştığı şekilde tüm aksesuarları ile birlikte teslim edilmesi gerekmektedir.

www.halilar.com.tr' den almış olduğunuz ürünler mağazalarımıza iade edilememektedir ve mağazalarımızdan herhangi bir ücret iadesi yapılamamaktadır. İade işlemleri online satış birimimiz tarafından gerçekleştirilmektedir.

İade etmek istediğinizde ürünlerin faturanın arka bölümde bulunan “ürün iade formu”nu doldurarak faturasıyla birlikte bize gönderebilirsiniz. Müşterilerimiz ürünü kendisine teslim edildiği durumu ile iade etmekle yükümlüdür.

Gelen ürün öncelikle www.halilar.com.tr yetkili birimi tarafından incelenir.Üründe ve ambalajında herhangi bir açılma, bozulma, kırılma, tahrip, yırtılma ve kullanılma durumu tespit ederse ürünü iade almayacak ve bedelini iade etmeyecektir. İade onaylandığında, yasal süre olan 10 iş günü içerisinde ürün ücreti kredi kartınıza iade edilir. Bu süre halilar.com.tr’nin  iade ettiğiniz ürünü teslim almasıyla başlar.